Konsultacje nieprawidłowości

Nasze doświadczenie w zakresie diagnostyki prenatalnej oferujemy szczególnie tym pacjentkom, u których dzieci wystąpiło podejrzenie nieprawidłowości. Biorąc pod uwagę niepokój, który za tym idzie, każdą taką konsultację traktujemy wyjątkowo i przede wszystkim priorytetowo. Prosimy Pacjentki o poinformowanie rejestracji o zaistniałym problemie. Postaramy się znaleźć dla Państwa szybki i dogodny termin wizyty.

Wszystkich Pacjentów zachęcamy do skorzystania z oferowanych przez nas świadczeń. Ceny konsultacji nieprawidłowości ustalamy indywidualnie, mając na uwadze powagę problemu. W wybranych sytuacjach wykonujemy również badania bezpłatne w ramach Małopolskich Warsztatów Ultrasonografii lub w ramach indywidualnych konsultacji w gabinecie.

 

zobacz poniżej

Najczęściej przeprowadzane konsultacje dotyczą:

 • Badania I trymestru ze zwiększonym ryzykiem genetycznym w ciąży.
  Jesteśmy ośrodkiem diagnostycznym, który stosuje pełny algorytm ryzyka aneuploidii wg Fundacji Medycyny Płodowej. Pobieramy krew do badań NIPT (Neobona/Harmony/NIFTY). Oferujemy badania rozstrzygające na miejscu; skraca to czas diagnostyki do maksymalnego minimum. Współpracujemy z renomowaną Poradnią Genetyczną Kostyk i Kruczek, gdzie pacjentów konsultują w zakresie genetyki klinicznej specjaliści z wieloletnim doświadczeniem: dr n. med. Ewa Kostyk i dr Anna Kruczek. Kompleksowe podejście zapewnia naszym Pacjentom świadczenia na najwyższym poziomie.
 • Wad anatomicznych u płodu
  Badania przeprowadzone w naszym ośrodku to badania w pełni diagnostyczne. Pracując w zespole oferujemy na miejscu Pacjentom drugą opinię doświadczonego lekarza diagnosty. W wybranych sytuacjach konsultujemy nieprawidłowości wspólnie ze specjalistami pediatrii.
 • Podejrzenia wrodzonych infekcji u płodu m.in. Toksoplazmoza, Cytomegalia, Parwowiroza.
 • Podejrzenie zrealizowanego konfliktu serologicznego.
 • Wad wrodzonych żeńskiego narządu rodnego.
  Ocenę ultrasonograficzną narządu rodnego przeprowadzamy z zastosowaniem ultrasonografii trójwymiarowej, co zapewnia precyzję i rzetelność badania w wątpliwych przypadkach.
 • Badań macicy i jajników u dzieci i młodych kobiet
  Badanie u dziewczynek i młodocianych jest przeprowadzane prze panią dr Agnieszkę Nocuń, w każdym przypadku przezbrzusznie, w sposób delikatny i cierpliwy. Do badania wymagane jest odpowiednie przygotowanie pacjentki. W celu wypełnienia pęcherza moczowego konieczne jest spożycie 1.5l wody niegazowanej godzinę przed konsultacją.
 • Guzów i torbieli jajników
  Jesteśmy jednymi z niewielu lekarzy w Polsce akredytowanych przez grupę IOTA do wykrywania zmian podejrzanych onkologicznie w przydatkach. Stosujemy najnowszy algorytm oceny ryzyka ADNEX oraz algorytm oparty na prostych zasadach simple rules.
 • Badania drugiej opinii i konsultacje
  W naszym ośrodku macie Państwo możliwość skorzystania z naszego doświadczenia. Oferujemy badania konsultacyjne i tzw. badania weryfikujące. Aby rzetelnie Państwa skonsultować, a tym samym zagwarantować usługę na najwyższym poziomie, nie czytamy wyników z pierwszej opinii przed rozpoczęciem badania. Po konsultacji, najczęściej na prośbę Pacjentki, badanie własne zestawiamy z wynikiem poprzednim, a jeśli istnieją rozbieżne diagnozy, szczegółowo omawiamy problem z Rodzicami. Prosimy nie oczekiwać od nas oceny badania kolegów. Zdajemy sobie sprawę i staramy się uświadamiać Pacjentów, że badanie ultrasonograficzne jest mocno zależne od chwilowych warunków np. od ułożenia płodu, stanu psychicznego pacjentki, sprzętu, techniki badania czy wiedzy i doświadczenia lekarza. Ocena ich pracy jest przez nas traktowana jako brak profesjonalizmu. Wierzymy, że takim podejściem wyróżniamy się na rynku. Jeśli potwierdzimy nieprawidłowość u płodu zawsze oferujemy Pacjentom pomoc i dalszą kontrolę ultrasonograficzną. Gwarantujemy tylko minimalną konieczną liczbę badań kontrolnych. Koszt takich badań znacząco odbiega od podstawowego cennika. W wybranych przypadkach oferujemy bezpłatne wizyty.

Pomimo otrzymywanych listów z kancelarii prawniczych oświadczamy, że nie współpracujemy z prawnikami w sprawach roszczeń Pacjentów. Wierzymy, że dobra jakość sama się obroni. Stawiamy przede wszystkim na edukację, a dzięki szkoleniom podnosimy kwalifikacje kolegów z całej Polski.