35) Czym wyróżnia się nasza technika badania?

Współpracujemy z inżynierami i specjalistami aplikacji ultrasonograficznych czołowych producentów sprzętu USG z Polski, Austrii, Holandii i Wielkiej Brytanii, aby móc w pełni wykorzystywać sprzęt ultrasonograficzny dla potrzeb naszych i naszych pacjentek. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu nasze obrazy są czyste i klarowne. Gwarantujemy, że każda pacjentka dostrzeże różnicę w jakości naszego obrazu, która nie wynika z zastosowania szczególnego aparatu USG. Potrafimy korzystać z całego panelu filtrów korygujących, aby dostosować obraz indywidualnie dla każdej pacjentki. Tylko nad aktualnie stosowanymi przez nas nastawami pracowaliśmy przez ostatnie 3 lata, porównując warunki badania u różnych pacjentek. Doświadczenie w pracy z nowoczesnymi technikami obrazowania przekładamy na sposób prowadzenia głowicy, co sprawia, że nasze badania są bardzo wydajne w stosunkowo krótkim czasie. Jesteśmy na bieżąco z wprowadzanymi co roku nowymi aplikacjami ultrasonograficznymi różnych producentów. Kilka razy w roku porównujemy możliwości różnych aparatów USG i różnych głowic. Na tej podstawie wielu lekarzy w Polsce i za granicą korzysta z naszych opinii przy zamówieniach nowego sprzętu ultrasonograficznego.

Nie bez znaczenia jest technika badania, którą stosujemy. W naszym ośrodku pracują lekarze wykładowcy i trenerzy, którzy szkolą kadrę lekarską w Polsce i za granicą. Nasze centrum to praktyka stworzona przez nauczycieli ultrasonografii. Wyróżnia nas to na tle innych ośrodków.

Wstecz

Drogie Pacjentki,

Zalecenia Kierownika Podmiotu Leczniczego Centrum Diagnostyki Ultrasonograficznej
MWU DobreUSG na czas pandemii wirusa SARS-CoV-2:

 1. Pacjentki zgłaszają się do placówki bez osób towarzyszących, obowiązkowo zabezpieczone maseczką na twarzy.
 2. Pacjentki, które przeszły zachorowanie COVID-19 do dwóch tygodni przed planowaną wizytą, proszone są o dostarczenie wyniku potwierdzającego brak infekcji.
 3. Po przybyciu do placówki pacjentki myją i dezynfekują ręce.
 4. Pracownicy rejestracji zbierają od pacjentek wywiad epidemiologiczny, mierzą temperaturę, pacjentka podpisuje oświadczenie epidemiologiczne.
 5. Personel zobowiązany jest do noszenia maseczek na twarzy.
 6. Wszystkie badania i procedury medyczne wykonywane są w rękawiczkach jednorazowych.
 7. Po każdym badaniu i procedurze medycznej należy umyć i zdezynfekować ręce.
 8. Aparaty USG, głowice wraz z kablem, kozetkę, krzesła i biurko należy zdezynfekować po każdej pacjentce.
 9. W poczekalni i podczas omawiania wyniku badania w gabinecie, należy zachować bezpieczną odległość (1,5m).
 10. Co godzinę należy przeprowadzić dezynfekcję blatów, krzeseł i klamek oraz toalety.
 11. Po każdej pacjentce należy zdezynfekować długopisy i terminale.

Z wyrazami szacunku,
Agnieszka Nocuń, Marcin Wiecheć