23) Dlaczego biopsję kosmówki / amniopunkcję warto zrobić u nas?

Pacjentki, decydujące się wykonać test rozstrzygający w naszym centrum, mają pełną gwarancję, że pobranie materiału będzie przeprowadzone przez doświadczonych lekarzy – dr Wiechecia i/albo dr Nocuń. Pobieramy materiały regularnie, min. raz w tygodniu. Mamy najwyższą w kraju skuteczność z hodowli kosmówki, co świadczy nie tylko o doświadczeniu laboratorium, ale i o optymalnie pobieranym materiale do badań (mieliśmy tylko 2 niepowodzenia hodowli). Utrzymujemy skrajnie niski odsetek strat ciąż (przez ostatnie 5 lat: 0 strat po amniopunkcji; 0 strat przy NT płodu poniżej 6mm, 4 straty po biopsji kosmówki – w tym 2 przypadki zespołu Edwardsa z dużym obrzękiem z NT rzędu 6mm; 1 przypadek zespołu Turnera z obrzękiem uogólnionym i NT= 8,1mm; 1 przypadek dużej przepukliny pępowinowej, z wątrobą w worku przepuklinowym; płód bez aberracji chromosomowej). Opisane straty były najpewniej spowodowane poważnymi wadami wrodzonymi płodów. Bezpieczeństwo i skuteczność pobrania materiału są u nas potwierdzone przez najtrudniejszy do uzyskania certyfikat procedur inwazyjnych w ciąży, oferowany przez Fundację Medycyny Płodowej (wymaga udokumentowania liczby wykonanych zabiegów, złożenia egzaminu teoretycznego i praktycznego w jednym z czołowych ośrodków europejskich). Stosujemy najwyższej jakości igły do nakłuć, każda igła posiada końcówkę odbijającą ultradźwięki (ang. echo tip); wszystko po to, by utrzymać taki sam standard pobrania jak w czołowych ośrodkach amerykańskich.

Aspekt laboratoryjny zapewnia zespół cytogenetyków KARIOGEN z ponad 20-letnim stażem w hodowlach komórkowych, szkolący od lat innych specjalistów w tym zakresie. Nie bez znaczenia jest także aspekt czasu i komfort. Jesteśmy w stanie pobrać próbkę tego samego dnia, nie tracimy czasu na skierowania i dodatkowe badania poza grupą krwi, czy też konsultacje położnicze i genetyczne w szpitalu państwowym przed zabiegiem wraz z często długim czasem oczekiwania i dojazdem. Wszystkie nasze próbki trafiają w ciągu godziny do laboratorium. Transport próbki zapewniamy osobiście. Ceny badań dostosowaliśmy tak, aby maksymalnie zminimalizować koszty dla pacjentek.

Pacjentkom z grupą krwi RH minus zapewniamy podanie immunoglobuliny anty D.

Odpowiadamy za to co robimy, dlatego pacjentkom zawsze proponujemy opcję, która naszym zdaniem jest najbezpieczniejsza i najszybsza. Jednocześnie podkreślamy, że nie odpowiadamy za badania wykonywane w innych ośrodkach prywatnych czy państwowych, w związku z tym, konsultując przed zabiegiem, nie poruszamy kwestii tzw. “innych opcji”.

Wstecz
Drogie Pacjentki,
Uruchomiliśmy dodatkowe terminy na badanie USG u dr n.med. Agnieszki Nocuń w poniedziałki i u dr Anny Matyszkiewicz w piątki.
Wizyty umówić można wyłącznie poprzez rejestrację elektroniczną:
Zapraszamy!

Drogie Pacjentki,

Zalecenia Kierownika Podmiotu Leczniczego Centrum Diagnostyki Ultrasonograficznej
MWU DobreUSG na czas pandemii wirusa SARS-CoV-2:

 1. W związku z niskim odsetkiem zaszczepienia przeciwko Covid-19 wśród Pacjentek i osób towarzyszących i stale rosnącą liczbę zachorowań, prosimy Pacjentki o zgłaszanie się do placówki bez osób towarzyszących , obowiązkowo zabezpieczone maseczką na twarzy.
 2. W poczekalni może przebywać jednorazowo maksymalnie 9 osób.
 3. Pacjentki, które przeszły zachorowanie COVID-19 do dwóch tygodni przed planowaną wizytą, proszone są o dostarczenie wyniku potwierdzającego brak infekcji.
 4. Po przybyciu do placówki pacjentki myją i dezynfekują ręce.
 5. Pacjentka podpisuje oświadczenie epidemiologiczne.
 6. Personel zobowiązany jest do noszenia maseczek na twarzy.
 7. Wszystkie badania i procedury medyczne wykonywane są w rękawiczkach jednorazowych.
 8. Po każdym badaniu i procedurze medycznej należy umyć i zdezynfekować ręce.
 9. Aparaty USG, głowice wraz z kablem, kozetkę, krzesła i biurko należy zdezynfekować po każdej pacjentce.
 10. W poczekalni i podczas omawiania wyniku badania w gabinecie, należy zachować bezpieczną odległość (1,5m).
 11. Co godzinę należy przeprowadzić dezynfekcję blatów, krzeseł i klamek oraz toalety.
 12. Po każdej pacjentce należy zdezynfekować długopisy i terminale.

Z wyrazami szacunku,
Agnieszka Nocuń, Marcin Wiecheć